Využijte odpadní vzduch efektivně

Systém řízeného větrání s rekuperací tepla je v poslední době velmi oblíbený.  Skládá se ze dvou částí z rekuperační jednotky a vzduchotechnického potrubního rozvodu a funguje na jednoduchém principu – teplo z odpadního, vydýchaného vzduchu jednotka odebere a ohřeje jím čerstvý vzduch.  Celý obytný prostor je tedy protkán potrubím, aby distribuce teplého vzduchu byla rovnoměrná. V zimě tedy máte dostatek čerstvého, ohřátého vzduchu a v létě, pokud si pořídíte aktivní jednotku, objekt stejným způsobem ochlazujete. Vzduchotechniku a rekuperační jednotku nabízíme od profesionálních značek Atrea, Elektrodesign a Denco Happel.

Atrea

Rovnotlaké větrací jednotky Duplex Easy od značky Atrea představují skvělé řešení do nízkoenergetických a pasivních objektů. Dají se instalovat v podstropních, parapetních a podlahovém provedení, úsporné EC ventilátory, vysoce účinný rekuperační výměník, vzduchové filtry a také bypassovou klapku pro letní provoz.

Aby plnily vaše představy do posledního puntíku, můžete je doplnit o celou řadu dalšího příslušenství. Třeba o elektrické příslušenství či uzavírací klapky. Samozřejmostí je snadné ovládá dotykovým ovladačem a možnost ovládání z dalších místností, koupelen, kuchyní apod.

DUPLEX RB5

Napájení 230 V
max. účinnost rekuperace 70 %
Poptat produkt

DUPLEX RK5

Napájení 230 V
max. účinnost rekuperace 70 %
Poptat produkt

DUPLEX Easy

Napájení 230 V
max. účinnost rekuperace 93 %
Poptat produkt

Elektrodesign

Česká značka Elektrodesign vyrábí celou rekuperátory, ventilátory či tepelná čerpadla. Moderní rekuperační jednotky a vzduchotechnika jsou skvělé do pasivních a nízkoenergetických domů a bytových domů. Zajišťují nízké tepelné ztráty, jsou vybavené by-passem, automatickým obtokem výměníku pro letní provoz a mají a velmi snadno se obsluhují. Díky inteligentnímu řídicímu systému ihned víte o jakékoliv závadě, znečištění filtrů a podobně.

EHR 280 D Akor RF

Napájení 230 V
Max. průtok 360/200/100
Poptat produkt

EASY 220 Ekonovent

Napájení 230 V
Max. průtok 245
Poptat produkt

DOMEO 210 FL

Napájení 230 V
Max. průtok 210
Poptat produkt

Denco Happel

Značka Denco Happel vyrábí vzduchotechnické jednotky pyšnící se vysokým výkonem od 500 až 345 000 m³/h (při max. rychlosti vzduchu 3 m/s ve světlém průřezu) s velmi nízkou spotřebou energie. Snadno a rychle se instalují a jsou odolné proti znečištění. Jejich povrch je hladký, z nerezové oceli, takže neposkytují žádný prostor bakteriím. Hodí se do novostaveb, ale můžete je namontovat i dodatečně.

K systémům Denco Happel si můžete pořídit i další komponenty, jako jsou ventilátory, filtrační komory, rekuperátory a podobně.