Tepelné čerpadlo voda-vzduch do domu

S tepelným čerpadlem voda - vzduch do domu ušetříte majlant domu

Díky nízkým provozním nákladům a vysoké efektivitě vytápění jsou tepelná čerpadla vzduch-voda stále oblíbenějším řešením do rodinných i bytových domů.  A vzhledem k tomu, že současným trendem je i snižování pořizovací ceny, určitě stojí za to nad jejich koupí zauvažovat.

Záložní zdroj potřebujete pouze pár dnů v měsíci

Tepelné čerpadlo je také řešením ekologickým, protože využívá dvou obnovitelných zdrojů energie, jimiž jsou vzduch a slunce. Tepelná čerpadla pracují úplně zadarmo, když využívají maximální výkon tepelného zdroje. To je sice jen několik dnů v roce, nicméně po zbytek roku průměrně spotřebovávají jen třetinu z celkové energie,  ušetříte tedy až 2/3 energie získané.  A navíc, teploty pod – 5°C představují zhruba jen 10 % celé topné sezóny.

Podívejte se na naše produkty

Panasonic WH-UX09DE8

Výkon topení 9 kW
Napájení 400 V
Poptat produkt

LG THERMA – V HU091 + HN0914

Výkon topení 3 kW
Napájení 240 V
Poptat produkt

LG THERMA – HU123 + HN1636

Výkon topení 9 kW
Napájení 240 V
Poptat produkt

Tepelné čerpadlo voda-vzduch k bazénu

Myslete ekonomicky a ekologicky. Ohřívejte vodu v bazénu tepelným čerpadlem

Tepelná čerpadla vzduch-voda jsou čím dál tím oblíbenějším řešením pro ohřívání vody v bazénu. Na rozdíl od solárních panelů nejste závislí na slunečním svitu, ani nepřeplácíte na účtech za energii, jako tomu je v případě elektrických přímotopů.

Tepelné čerpadlo funguje na principu využívání tepla ze svého okolí, nejčastěji ze vzduchu, zvyšuje ho a vodu ohřívá.

Většina tepla zadarmo

Tepelné čerpadlo vyrábí až 2/3 tepla zdarma, většinu energie totiž načerpá ze vzduchu a pracuje velmi úsporně, využije jen 1/3 energie. Pokud máte bazén zastřešený, můžete si spolu s tepelným čerpadlem vzduch/voda prodloužit koupací sezónu až na 7 měsíců v roce.

Při výběru vhodného tepelného čerpadla se řiďte objemem vody v bazénu – pokud máte bazén o objemu 30 kubíků, bude vám stačit tepelné čerpadlo o výkonu 5kW. S výběrem vhodného tepelného čerpadla k bazénu vám rádi poradíme, tak aby co nejlépe sedělo k vašim podmínkám. V případě zájmu vám ho také namontujeme.

 

Jaký výkon potřebujete?