Chystáte se klimatizovat jednu nebo více místnosti? Do domácností nejčastěji montujeme klimatizaci typu split, se kterou lze klimatizovat jen jednu místnost v domě. Do kanceláří, firem a větších objektů zase multisplit, se kterou na jednu externí jednotku můžete připojit až pět interních. Klimatizace se liší i svým umístěním, lze je namontovat na stěnu, pod strop či lze případně vsadit na neviditelnou, mezistropní jednotku.

Stačí vám klimatizace do jedné místnosti? Pak volte split

Klimatizace typu split se hodí v případě, že vám stačí klimatizace pouze v jedné místnosti, například v obývacím pokoji, či v ložnici. Skládá se ze dvou jednotek, jedné externí, která se umístí ven, na fasádu, nebo na balkón. Vnitřní část se namontuje do místnosti, kterou chcete klimatizovat, a to buď na strop, na parapet či třeba pod okno.

Protože kompresor je součástí externí části, netrápí vás žádný hluk, spotřeba energie je nízká a přitom je klimatizace velice účinná. Požadovanou teplotu si nastavíte na jednoduchém ovládání, kde lze navolit denní i noční režim.

Chcete klimatizaci typu split?

E12EK Invertor

Výkon chlazení 3,5 kW
Výkon topení 3,8 kW
Poptat produkt

D09AK + S09AK invertor

Výkon chlazení 2,5 kW
Výkon topení 3,2 kW
Poptat produkt

Panasonic CU-2RE15MBE multi split duo

Výkon chlazení 4,4 kW
Výkon topení 4,8 kW
Poptat produkt

S multisplit můžete klimatizovat více místností

V případě, že se chystáte zavést klimatizaci do firmy, kanceláří nebo velkých budov s větším počtem místností, potom budete potřebovat klimatizaci typu mulitsplit, která se skládá z jedné externí a z více interních jednotek. Na jednu externí jednotku můžete napojit až pět interních jednotek. Jestli potřebujete chladit více místností, máme pro vás systém FDx, který obsáhne až devět vnitřních jednotek na jednu venkovní. A pokud vám ani to nestačí, jsou v nabídce velké systémy MULTI-V a VRV vhodné pro hotely a velké budovy.

S klimatizací multisplit můžete nastavit požadovanou teplotu pro všechny místnosti, ale také libovolně v každé zvlášť.

Chcete klimatizovat víc místností?

Panasonic CU-2RE15MBE multi split duo

Výkon chlazení 4,4 kW
Výkon topení 4,8 kW
Poptat produkt

MS07AQ LIBERO R

Výkon chlazení 2,0 kW
Výkon topení 2,3 kW
Poptat produkt

MU2M15 invertor

Výkon chlazení 4,1 kW
Výkon topení 4,7 kW
Poptat produkt

Kam klimatizaci umístit?

Přemýšlíte, jak to udělat, aby vám klimatizace co nejvíce sedla k interiéru? Nevíte, kam ji namontovat? Zejména do domácnosti se nejčastěji používají nástěnné klimatizační jednotky – jsou nejlevnější, snadno se instalují a spolehlivě fungují. O něco výkonnější jsou podstropní klimatizační jednotky, které využijete zejména v kancelářích a  rozlehlých prostorách. Do místností s podhledem se hodí kazetové a mezistropní klimatizační jednotky, které se v podhledu krásně skryjí.

Kam chcete klimatizaci umísit? Nabízíme jednotky

 

  • Nástěnné
  • Podstropní
  • Kazetové