S tepelnými čerpadly získáte teplo za hubičku. A příroda vám poděkuje

Tepelná čerpadla vzduch/voda právem patří mezi jedny z nejvýhodnějších zdrojů tepla. Oceníte nejen jejich minimální provozní náklady, ale také minimální negativní vliv na životní prostředí.

S těmito čerpadly teplo získáváte z nízkopotenciálních zdrojů, jako je voda, země či okolní vzduch. A ačkoliv tyto zdroje mají většinou nižší teplotu, než potřebujeme, tepelné čerpadlo pomocí cyklu komprese a expanze plynu dokáže odčerpat teplo a vytvořit teplotu na výstupu kolem 55° C.

Energie potřebná pro provoz kompresu tvoří asi třetinu celkově získané energie, takže s čerpadlem šetříte více než 2/3 energie, což potěší vaši peněženku, i životní prostředí.

Kombinujte čerpadlo a nízkoteplotní topný systém

Celkový topný výkon je součtem energie získané z okolního prostředí a energie přivedené do kompresoru. Provoz tepelných čerpadel je nejhospodárnější, když je co nejmenší rozdíl mezi teplotou primárního zdroje a teplotou výstupní topné vody. Proto je vhodné používat nízkoteplotní topný systém s teplotou topné vody 30-40°C, typicky podlahové vytápění, nebo velkoplošné radiátory.

Najděte si své tepelné čerpadlo

 

Tepelná čerpadla podle typu

Nabízíme tepelná čerpadla typu voda-vzduch, které šetří vaše náklady na vytápění i životní prostředí.

Zobrazit

Tepelná čerpadla podle výrobce

Máte zájem o značku Panasonic či třeba LG? Mrkněte se na jednotlivá tepelná čerpadla a přečtěte si, kam se nejlépe hodí.

Zobrazit